V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo V40Volvo V60

Kombi střední třídy Volvo V60 má švih, nepřehlédnutelné kouzlo a stejně sportovní náboj jako sedan S60. Oproti sedanu nabízí větší prostor a flexibilitu, neslevuje však z dynamických designových linií a vynikajících jízdních vlastností. Design není samoúčelný, kombi V60 sportovní ambice nezapře a s chutí je ukáže i na okresce plné zatáček. Volvo V60 má precizně vyladěný podvozek, který poskytuje pohotové a rychlé reakce, nijak se přitom nesnižuje pohodlí. Platí pro něj stejné hodnocení jízdních vlastností jako pro sedan S60.

Zavazadlový prostor V60 nepatří s 430 litry mezi modely Volva k nejobjemnějším, přesto je však každý milimetr beze zbytku využit, k zavazadelníku je díky širokému vstupnímu otvoru bezproblémový přístup. Předností V60 je přizpůsobivý interiér, do něhož je možné naložit ledacos, především pak sportovní nářadí a výbavu. Uveze třeba čtyři páry lyží, surf či kolo. Díky tomu je sportovní kombík Volvo V60 dokonalým parťákem pro aktivní životní styl.

Mladé rodiny také ocení tradiční sázku Volva na bezpečnost, V60 využívá stejné prvky aktivní a pasivní bezpečnosti jako jeho dvojče v kabátku sedanu, především pak revoluční systém detekce chodců a předcházení nehodám jak s nimi, tak s dalšími vozy na silnicích.

Díky promyšlenému bezpečnostnímu systému detekce chodců se výrazně snižuje riziko střetu s chodci. V rychlostech do 45 km/h automobil pomocí senzorů snímá okolí a v případě překážky na silnici upozorní řidiče. Ten pokud nezareaguje včas, tak automobil sám zabrzdí. Tento aktivní bezpečnostní systém se natolik osvědčil, že se používá i u dalších vozů Volvo.

 Aktuality

28. 5. 2011 – Ocenění za design získalo Volvo V60 Plug-in Hybrid

V Mezinárodní soutěži Michelin Challenge Bibendum získal nový model V60 Plug-in Hybrid ocenění v kategorii Design Contest. Volvo vyhrálo hlavně díky snoubení atraktivního kabátku vozu a netradičního pohonu – hybridní pohonné jednotky doplněné o plug-in dobíjení ze síťové zástrčky. Porotci tímto oceněním chtěli naznačit, jakým směrem by se měly v nejbližších letech ubírat úsporné alternativní automobily. Výhra v takové soutěži je pro Švédy zadostiučiněním v jejich dlouhodobém směřování – ekologickému cítění v kombinaci s tradičním skandinávským designem.

4. 3. 2011 – Limitovaná edice V60 Ocean Race

U příležitosti závodu jachet kolem světa Ocean Race představila švédská automobilka Volvo limitovanou edici svých modelů – XC60, XC70, V70 a také V60. Všechny vozy dostaly do vínku speciální laky, ale hlavně zpracování interiéru vychází z designu jachet. Vnitřek vozu není zajímavý jen množstvím log „Ocean Race“, ale hlavně zajímavými detaily, kterých si na první pohled nejspíše nevšimnete - kožené čalounění ve stylu interiéru luxusních jachet a kontrastní stehy (jakoby vypadly z oka těm, které se používají na plachtách).

29. 2. 2011 – Volvo V60 dostalo do vínku úsporný motor DRIVe

Pro ty, kteří chtějí šetřit životní prostředí a svoji peněženku, je určen inovativní motor DRIVe. Tajemství úsporného provozu je ukryto ve 1,6litrovém přeplňovaném dieselu, který je napojen na úsporný systém Start/Stop. Ten díky sofistikované elektronice vypíná motor tehdy, kdy není potřeba – například při stání na křižovatce. Po stisknutí pedálu motor ihned „naskočí“. Start/Stop je nejúspornější v hustém městském provozu, kdy se často zastavuje. Volvo V60 má nejenom díky tomuto systému spotřebu paliva 4,5 litru na 100 km.Design by 3sixty | 2024